English

DPOV zrenovuje pendolina a staví novou halu ve Veselí nad Moravou

Společnost DPOV provede renovaci interiéru všech sedmi jednotek Pendolin řady 680, které po 12 letech pravidelného provozu vykazují známky opotřebení. Nově přibude informační systém pro cestující, kdy stávající menší diodové displeje nahradí větší množství LCD obrazovek s širším spektrem informací o jízdě vlaku.

Výměna čeká sedadla, obnovou projdou také zavazadlové police, osvětlení, zásuvky (včetně doplnění USB konektorů), buňky WC, vyměněné bude taktéž obložení stěn a podlah (nově budou dosazeny koberce i ve 2. třídě), elektrické zásuvky apod. Přibude dětské kino a výraznou proměnou projde také bistro oddíl, kde budou instalovány některé nové a modernější spotřebiče.

V dubnu firma zahájila přístavbu tzv. modré haly v areálu DPOV-PSO Veselí nad Moravou. Jde o modulovou přístavbu k zánovní dvoukolejné hale z roku 2013, která byla o dva roky později prodloužena na současnou délku 85 m. Tato investiční akce je vyvolána přístavbou motorových jednotek řady 844 „RegioShark“, které svojí specifickou konstrukcí vyžadují odpovídající technologické vybavení a zázemí pro údržbu ve vyšších stupních periodických oprav. Plánované dokončení stavby je v říjnu 2017.

 

 

 

 

Nahoru