English

Ministr Zaorálek pomáhá podnikatelům otevřít dveře do Běloruska

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 16. června 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Běloruské republiky Vladimira Makeje. Šéf běloruské diplomacie přijel do ČR na dvoudenní návštěvu, která se zaměřila na možnosti rozšíření vzájemné spolupráce obou zemí s důrazem na ekonomiku a obchod.

Návštěva se uskutečnila v období pozitivních změn ve vztahu EU-Bělorusko a odpovídá záměrům české zahraniční politiky pokračovat v prohlubování spolupráce mezi oběma zeměmi. Ministr Zaorálek potvrdil Vladimirovi Makejovi, že ČR považuje Bělorusko za důležitého partnera a vyjádřil potěšení nad tím, že země spolu vedou intenzivní politický dialog. Upozornil také na rostoucí zájem českých podnikatelů o posílení spolupráce. „Naléhal jsem na ministra Makeje, aby jeho země učinila kroky k větší transparentnosti pro podnikání, a tím umožnila zvýšení obchodních příležitostí a aktivit,“ dodal Lubomír Zaorálek.

Ministři zhodnotili možnosti další spolupráce EU s Běloruskem v rámci programu Východního partnerství a hovořili o demokratizačním procesu v Bělorusku. „Byl bych rád, kdyby Bělorusko pokračovalo v krocích, které začalo, a přiblížilo se nejen standardům EU, ale i Rady Evropy,“ vyjádřil přání Ministr Zaorálek.

Nahoru