English

AMiT panelové počítače zamíří do USA, kamerový systém do Estonska

Pro projekt osmi FLIRT3 souprav (DMU) švýcarského výrobce kolejových vozidel Stadler Rail dodá AMiT své odolné diagnostické panelové počítače (HMI) nadřazeného vlakového řízení TCMS (Train Control and Management System).

Tyto HMI budou plnit funkce diagnostického serveru, jako např. zobrazování procesních a stavových charakteristik technologiích vlakové soupravy dle UIC612, ovládání nevitálních provozních technologií a dále funkce digitálních zpětných zrcátek. FLIRT (Fast Light Innovative Regional Train) soupravy se sestávají ze čtyřvozových dieselelektrických ucelených jednotek (DMU), které budou obsluhovat novou příměstskou linku TEX Rail dlouhou 14 kilometrů v americkém městě Fort Worth (Texas). Kontrakt dále zahrnuje i opci na dodání dalších 24 DMU souprav.

V rámci projektu české firmy Cegelec na modernizaci a generální opravy tramvají dopravního podniku Tallinn (TLT Tallinn) v Estonsku dodává AMiT svůj kamerový zabezpečovací systém (dohledový systém CCTV), který bude kontinuálně zaznamenávat dění uvnitř i vně tramvají a tím přispěje k vyšší bezpečnosti cestujících, řidiče a samotné tramvaje. Projekt se bude realizovat v letech 2017 a 2018.

 

Nahoru