English

Krnovské opravny a strojírny letos oslaví 145 let svého trvání

Je dobré se v rámci podnikových oslav na chvíli zastavit a trochu se ohlédnout zpět. Uvidět, jak se postupně podnik vyvíjel, jak se přetvářel a rozrůstal, jak jej poznamenával technický pokrok i pohnuté historické události. Člověku to pak umožní pochopit hloubku jeho tradice, že po celou tu dobu především opravuje železniční kolejová vozidla – parní lokomotivy, osobní, nákladní a služební vozy.

Čas běží, a tak se dnes třeba opravují i renovují historické vagony, které kdysi naši předkové opravovali jako vagony zánovní. Některé činnosti v podniku sice postupně vymizely, například opravy parních lokomotiv, jiné ale naopak nově vznikly, například v posledních letech výroba různých typů tramvají a rámů pro nákladní vozidla.

Podnik je druhým největším zaměstnavatelem ve městě Krnově, a tak se na oslavách podniku předpokládá i velká účast široké veřejnosti. O akcích v rámci oslav se mohou příznivci Krnovských opraven a strojíren a vůbec všichni zájemci železnic informovat na podnikových stránkách www.kos.cz v části Aktuality.

Přejeme Krnovským opravnám a strojírnám dlouhou a skvělou budoucnost, a samozřejmě také samé spokojené zákazníky i zaměstnance.

Nahoru