Přihlášení
Zapomenuté heslo?
English

Společnost DAKO-CZ se bude podílet na významných projektech pro Siemens

V posledních měsících se společnosti DAKO-CZ podařilo uzavřít několik velmi významných projektů pro světového výrobce společnost Siemens. Jedním z nových projektů je dodávka mechanické části brzdy a kotoučových jednotek pro 20 třívozových souprav metra v Sofii. Projekt dodávky brzdových systémů a komponentů bude probíhat od května roku 2017 do konce roku 2018.

Společnost Siemens bude dodávat jednotky pro metro, jejichž design vychází z velmi úspěšné rodiny Inspiro, určené pro linku 3. Očekává se, že vlaky začnou být v provozu od roku 2019. Platforma Inspiro je využita například také v metru Varšava, kde jsou použity rovněž brzdové systémy společnosti DAKO-CZ. Tento typ bezbariérového vozu byl vyvinut se zvláštním důrazem na nízkou spotřebu energie, optimalizovanou údržbu a s ohledem na životní prostředí.

Dalším velkým projektem je dodávka brzdového systému pro 21 čtyřvozových souprav metra pro linku U1 v Norimberku. DAKO-CZ bude dodávat od září roku 2017 až do poloviny roku 2019 mechanickou část brzdy a brzdové komponenty, například sběrače, moduly sběračů a regulační ventily. Nová řada regulačního ventilu RV-4 bude v tomto projektu použita poprvé. Linka U1 je nejstarší ze tří tras metra Norimberk a vede centrem města. Linka má celkovou délku 18,5 km a 27 stanic. Společnost Siemens tento bezbariérový vlak typu G1 vyrábí pro provozovatele VAG (Verkehrs-Aktiengesellschaft). Vozy budou vybaveny kabinami strojvedoucího, které je možné odpojit nebo odejmout a přejít na plně automatizovaný provoz. Dodávka je naplánována na polovinu roku 2018. Soupravy budou montovány v pobočce Siemens ve Vídni.

Ve stejném časovém období bude firma DAKO-CZ dodávat také brzdové systémy pro 22 čtyřvozových souprav metra v Bangkoku. Jedná se opět o zakázku pro firmu Siemens. Od poloviny roku 2017 až do roku 2018 budeme i pro toto metro dodávat mechanickou část brzdy, respektive panely přístrojů i další brzdové komponenty včetně protismykového zařízení.

Společnost DAKO-CZ, člen skupiny CZECHOSLOVAK GROUP, je předním výrobcem pneumatických, elektromechanických a hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla s 200letou tradicí. Firma s ročním obratem 30 milionů eur (840 milionů korun), na kterém se ze 65 procent podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách. Dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, vozy metra i tramvaje. Kolejová vozidla s brzdami DAKO je možné vidět nejen v Evropě, ale také v Alžíru, Malajsii, Indonésii nebo Číně, kde společnost spolupracuje se světovými výrobci kolejových vozidel a provozovateli kolejové dopravy. Společnost má vlastní vývoj, disponuje moderní zkušební laboratoří a konstrukčním pracovištěm.

Nahoru