English

Dočasným předsedou CER je Crister Fritzson

Společenství evropských železnice a provozovatelů infrastruktury CER/SEŽ na pravidelném zasedání vrcholového managementu a výroční valné hromadě v Bruselu schválilo Cristera Fritzsona jako nového úřadujícího předsedu, a to s okamžitou účinností.

Crister Fritzson, který stojí v čele švédského svazu železničních operátorů ASTOC a vede jako předseda představenstva a prezident švédské dráhy SJ, se funkce ujal poté, co k 30. lednu rezignoval dosavadní předseda CER Rüdiger Grube (předseda představenstva Deutsche Bahn). Valná hromada schválila Fritzsonův mandát pouze do září letošního roku – 25. září proběhne volba nového představenstva včetně předsedy a místopředsedy pro období 2018 – 2019.

Za člena současného představenstva byl zvolen předseda představenstva rakouských spolkových drah ÖBB Andreas Matthä. Sdružení rovněž přivítalo dva nové partnery – izraelské dráhy Israel Railways a společnost Rail Baltica Rail. Čtveřice členů CER (německé dráhy DB, chorvatský správce infrastruktury HZ Infrastruktura, řecký Trainose a srbský správce železniční cesty ŽS Infrastruktura) podepsala „Chartu na pomoc lidem bez domova“ za přítomnosti ředitele DG Move Evropské komise Herika Hololeie.

Tato iniciativa evropského železničního sektoru si klade za cíl pomáhat sociálně vyloučeným lidem, kteří často jako bezdomovci přebývají na nádražích. Chartu již podepsali zástupci Českých drah, CFL (Lucembursko), CFR (Rumunsko), CP (Portugalsko), DSB (Dánsko), FSI (Itálie), NRIC (Bulharsko), NSB (Norsko), PKP (Polsko), SNCB (Belgie), SNCF (Francie) a SŽ (Slovinsko).

 

Nahoru