English

Rozsáhlý inovační proces ve firmě Pars Komponenty přináší své ovoce

Společnost Pars Komponenty vyvíjí a vyrábí od roku 1999 komponenty pro hromadné dopravní prostředky, zejména do železničních vozů, metra, tramvají, trolejbusů a autobusů. Předností firmy jsou zkušenosti, technologické zázemí, špičkový tým konstruktérů a designérů.

V roce 2014 začal v Parsu rozsáhlý inovační proces s cílem flexibilní reakce na nové trendy, které se v oblasti dopravy začaly rýsovat. Dnes už program přináší první výsledky. „Z nejnovějších zakázek mohu uvést tu pro společnost SIEMENS AG. Budeme dodávat komponenty pro projekt RRX. Postupné plnění zakázky je rozplánováno až do konce roku 2020. Dále pracujeme na dodávkách 120 kompletních dveřních systémů pro projekt nových tramvají Armonia, které budou jezdit v rumunském Temešváru,“ říká ředitel Pars Komponenty Ladislav Mazanec.

Firma se letos zúčastnila mezinárodního veletrhu kolejové techniky InnoTrans 2016 a odnesla si celou řadu nových kontaktů. „Náš stánek navštívilo velké množství obchodních partnerů, odborné veřejnosti jsme představili ve světové premiéře předsuvný mechanismus dveří, výsuvný vyhřívaný schůdek a kompozitové dveřní křídlo, na které jsme obzvlášť pyšní a je výsledkem společného vývoje se Západočeskou univerzitou a dalšími českými výrobci,“ upozornil Ladislav Mazanec.

Nahoru