English

Krnovské opravny a strojírny dodávají rámy pro nákladní automobily

Krnovské opravny a strojírny (KOS) našly nový produkt, kterým si rozšířily portfolio výrobků mimo železniční branži. Lépe tak překonají období, kdy dojde k přechodnému výpadku zakázek zavedených segmentů produkce. Důkazem toho je navázání spolupráce se společností TATRA TRUCKS a.s. v oblasti dodávek svařenců rámů vozidel pro nákladní automobily.

První zakázky potvrdily, že výrobky firmy se mohou prosadit také v jiném odvětví, než je železniční průmysl. Toto se potvrdilo dodávkou již prvního rámu určeného pro sériové tatrovky. Poté se spolupráce ubírala směrem výroby rámů pro speciální vozidla, zejména vozidla vrtných souprav pro zahraniční odběratele. Jedním z výsledků spolupráce v této oblasti je výroba největšího vozidla české historie v roce 2015. Další směr spolupráce se ubíral do oblasti dodávek rámů pro sériovou produkci.

Tady se povedly dodávky rámů pro vozidla Armády ČR i zahraničního odběratele (Jordánsko). Dalším důkazem úspěšné spolupráce jsou opakované realizace dodávek v současné době a také probíhající obchodní jednání o budoucích dodávkách. V roce 2017 se KOS chystají oslavit 145. výročí vzniku podniku. Podnik za celou dobu své existence prošel i těžšími obdobími, ke kterým je možno zařadit také rok 2016. Prozatím se ale vždy dokázal s problémy vypořádat.

Nahoru