English

DPOV začalo provádět vyvazovací opravy jednotek RegioShark

Známé a populární motorové jednotky řady 844 (RegioShark/Žralok) byly postupně zaváděny do provozu na regionálních tratích v barvách ČD od roku 2012, dnes jich je k dispozici celkem 31 kusů. Za tu dobu již jednotky najely tolik kilometrů, že je nutná jejich větší oprava.

Motorová jednotka 844.001-8 strávila svůj první den v opravě 12. října letošního roku, kdy jí byly ihned po přistavení do provozního střediska oprav DPOV ve Veselí nad Moravou vyvázány podvozky, PWP (power packy = motor, převodovky, chlazení) a provedena demontáž všech brzdových komponentů vozidla. Tyto komponenty byly vzápětí odvezeny na vyhodnocení opotřebení po ujetí zhruba 520 tisíc kilometrů k jejich výrobci, společnosti Knorr do Mödlingu.

Všichni „žraloci“ projdou postupně vyvazovací opravou právě ve Veselí nad Moravou. Toto pracoviště DPOV, a.s., se na opravy chystalo již od roku 2015, kdy zahájilo společně s odborem kolejových vozidel Českých drah jednání s výrobcem vozidel, polskou společností PESA Bydgoszcz s cílem patřičně zaškolit zaměstnance veselského střediska oprav, připravit výkresovou dokumentaci, nebo mimo jiné i vytvořit výměnný systém funkčních celků v rámci opravy. Již v příštím roce toto pracoviště čeká oprava dalších osmi motorových jednotek.

Nahoru