English

Borcad v Berlíně představil širokou nabídku sedadel do vlaků

V září se tradiční česká firma Borcad, která se zabývá výrobou a vývojem sedadel do vlaků, zúčastnila nejvýznamnější světové výstavy kolejové techniky, veletrhu InnoTrans 2016. Tato výstava není unikátní pouze svou rozlohou, která v letošním roce dosáhla neuvěřitelných 103 tisíc metrů čtverečních, a počtem vystavovatelů blížícím se třem tisícům, ale také nebývalým zájmem odborné veřejnosti.

Návštěvníci stánku této firmy si mohli vyzkoušet velké množství sedadel Borcad od regionálních až po dálková, která byla vyrobena ve velmi atraktivní šedo/žluté kombinaci, pouze sedadlo Rocky Mountaineer bylo ve standardních sériových barvách. Celkový vzhled podtrhla velkoformátová fotografie, která vytvářela iluzi interiéru vlaku a vzbuzovala nebývalý zájem návštěvníků využít příležitost si sedadlo vyzkoušet, bez nutnosti cestování do Kanady.

Mezi vystavovanými vlaky bylo samozřejmě množství těch, které byly vybaveny sedadly firmy Borcad a které se setkaly s velkým zájmem návštěvníků. Patřil mezi ně například vysokorychlostní vlak Velaro, který je vybavený sedadly typu Rocky Mountaineer v jednomístné verzi. Dále byla k vidění sedadla Regio+ ve vlacích Stadler Flirt jezdící pro holandské NS-R a Genio v Desiro CityJet od Siemensu používané rakouským operátorem ÖBB.

Nahoru