English

CZ LOKO rozšiřuje produktové portfolio

Akciová společnost CZ LOKO se již delší dobu specializuje zejména na dieselelektrické posunovací lokomotivy, které splňují náročné požadavky zákazníků nejen z Evropy, ale i Asie. Nedávno opustila výrobní závod již třetí lokomotiva EffiShunter 500 pod označením 723.703, která bude zajišťovat náročný provoz v Třineckých železárnách.

Pro společnost SD – Kolejová doprava, a.s., bude do konce roku dokončena dodávka tří lokomotiv řady 741.7. Po Novém roce budou následovat další tři stroje stejné řady pro Terminali Italia, které budou provozovány v depech ve Veroně, Bari a v Livornu.

Kromě standardního lokomotivního portfolia se CZ LOKO zabývá také vývojem a produkcí speciálních vozidel. Příkladem je nová defektoskopická měřicí jednotka DJ NDT pro Technickou údržbu dopravní cesty, jež je vybavena nejmodernější měřicí a diagnostickou technologií a v současné době dokončuje testovací jízdy.

Náročný výrobní program vyžaduje nové investice. CZ LOKO hodlá v roce 2017 investovat do rozvoje kapacit a technologií přes 80 milionů korun. Dokončí loni zahájenou modernizaci motorárny a modernizaci a rozšíření provozu výroby a opravy podvozků. Pokračuje rovněž v modernizaci technologií všech provozů a zlepšování pracovního prostředí. Do opatření na zvýšení bezpečnosti práce firma plánuje investovat na 20 milionů korun.

Nahoru