English

Škoda Electric dodá na Slovensko desítky nových trolejbusů

Společnost Škoda Electric dodá v následujících měsících desítky moderních trolejbusů pro slovenská města Žilina a Prešov. Plzeňská firma zvítězila v tendrech na dodávku nových plně nízkopodlažních vozidel, které budou spolufinancované z fondů Evropské unie. Pokud budou uplatněny opce, bude se jednat o celkově 52 trolejbusů za více než 700 milionů korun.

„Kontrakt pro Žilinu je složen ze dvou částí. V rámci první části vyrobíme dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr a tři dvanáctimetrové vozy typu Škoda 26 Tr za zhruba 225 milionů korun. Druhou částí kontraktu je opce na dalších dvanáct vozidel, z toho šest kloubových a šest dvanáctimetrových,“ upřesňuje obchodní ředitel Škody Electric Petr Kasenčák.

Nové vozy nabídnou vysoký komfort pro cestující i řidiče. Vozidla budou například vybavené výkonnou klimatizací. Nízkopodlažní trolejbusy Škoda umožňují cestujícím snadný nástup a výstup díky tzv. kneelingu, kdy se trolejbus v zastávce nakloní až k hraně chodníku. Pasažérům slouží i přehledný informační systém. „Dodávku nových vozů do Žiliny bychom měli dokončit v průběhu příštího roku,“ sděluje Petr Kasenčák.

„Pro Prešov vyrobíme celkem patnáct nových vozidel – deset kloubových trolejbusů typu 31Tr a pět trolejbusů 30Tr za více než 210 milionů korun. Všechna vozidla do Prešova předáme v průběhu prvního pololetí příštího roku. Součástí kontraktu je i opce na dodávku dalších deseti trolejbusů v klasickém i kloubovém provedení,“ uvedl obchodní ředitel Škody Electric. I v Prešově se mohou cestující těšit na komfortní interiér, k pohodlí při cestování přispěje i výkonná klimatizace.

Škoda Electric novou zakázkou rozšiřuje své úspěchy v oblasti trolejbusů na perspektivním slovenském trhu a navazuje na dřívější dodávky. Firma v loňském roce úspěšně zakončila dodávku flotily 120 trolejbusů pro Bratislavu, díky čemuž došlo ke kompletní obnově místního zastaralého vozového parku. Škoda Electric vyrobila moderní trolejbusy také pro Banskou Bystrici.

Nahoru