English

ZKL GROUP – zákaznické řešení železničních ložisek

Koncern ZKL, zabývající se výrobou a vývojem valivých ložisek, mimo jiné vyrábí i ložiska pro nápravy kolejových vozidel. Například válečková ložiska WJ/WJP 120×240, WJ/WJP 130×240, WJ/WJP 160×300, těsněné válečkové jednotky CRU 120×215 nebo kuželíkové jednotky TBU 130×230, které nacházejí uplatnění nejen v Evropě, ale i ve světě.

ZKL je schopno zajistit flexibilní vývoj a výrobu nového produktu podle konkrétních přání zákazníků v oblasti kolejových vozidel pro městskou, osobní i nákladní dopravu. Oddělení výzkumu a vývoje disponuje softwarovým vybavením potřebným k výpočtu silových rozložení, kontaktních parametrů a optimalizaci konstrukčního návrhu v rámci moderního PLM systému. Vlastní výroba probíhá na nových výrobních linkách, garantujících vysoké požadavky na parametry ložisek.

Na základě vlastního know-how je oddělení výzkumu a vývoje ZKL schopno zákazníkům nabídnout spolupráci při vývoji nového produktu, služby aplikačního inženýrství nebo technické analýzy a posudky, včetně soudního znalectví. ZKL disponuje certifikovanou zkušební laboratoří vybavenou pro různé zkoušky ložisek.

Nahoru