English

Škoda Transportation prezentovala nejnovější lokomotivu pro Deutsche Bahn

Společnost Škoda Transportation slavnostně představila nejmodernější lokomotivu Emil Zátopek, která je určená pro německého operátora Deutsche Bahn. První lokomotivy v současnosti absolvují sérii náročných testů na zkušebním okruhu ve Velimi. Plzeňská Škodovka celkem do Německa dodá šest těchto univerzálních lokomotiv.

„Jsme potěšeni, že se nám podařilo úspěšně vyvinout a vyrobit nejnovější lokomotivy pro jednoho z nejnáročnějších zákazníků na světě. Došlo tím k potvrzení, že se naše společnost Škoda Transportation může řadit po bok největších světových výrobců kolejových vozidel,“ říká Tomáš Ignačák, předseda představenstva Škoda Transportation.

„Díky této referenci od gigantu Deutsche Bahn se nám otevírají dveře do dalších tendrů. O lokomotivy v provedení se střídavým 15/25kV napětím je zájem nejen v německy mluvících zemích, ale také například ve Skandinávii, Maďarsku, Turecku a dalších zemích,“ doplňuje Zdeněk Majer, viceprezident Škoda Transportation. Škoda Transportation dodá pro Deutsche Bahn Regio šest nových lokomotiv Emil Zátopek na trať Norimberk– Ingolstadt–Mnichov na střídavé napětí 15 kV/16 Hz. U Deutsche Bahn mají tyto lokomotivy označení BR 102.

Nahoru