English

BORCAD rozšířil své výrobní kapacity

Stále rostoucí poptávka po sedadlech do lotyšské Rigy společnosti BORCAD byla příčinou kapacitní nedostatečnosti předchozích výrobních prostor. Tento problém se vedení společnosti rozhodlo vyřešit výstavbou nové výrobní haly, která splňuje nejmodernější nároky na výrobu a zázemí.

Celková plocha nové haly dosahuje rozlohy šest tisíc metrů čtverečních a kompletní přesunutí výroby do těchto prostor umožnilo nárůst produkce až na 90 tisíc sedadel za rok. Současně s výstavbou se společnost BORCAD rozhodla investovat i do nových technologií. Největší investicí je tzv. práškovací lakovna umožňující povrchovou úpravu dílů bez nutnosti spolupráce s externími dodavateli. Pohyb materiálu určeného k lakování zajišťuje plně automatický dopravník s rychlostí 1,1 m/s. Další významnou investicí bylo pořízení laserového pracoviště a ohraňovacího lisu.

Hala byla postavena nedaleko stávajícího areálu firmy na ploše bývalého zemědělského brownfieldu v průběhu roku 2015. BORCAD si tak závěrem zmíněného roku nadělil pěkný dárek k 25. narozeninám. Společnost BORCAD byla založena v roce 1990 jako konstrukčně- -vývojové studio. Dnes je předním evropským výrobcem kolejové a zdravotnické techniky. Společnost díky jedinečnému designu a originálním konstrukčním řešením patří k nejinovativnějším firmám v oboru.

Nahoru