English

Siemens dodá pět lokomotiv Vectron společnosti ČD Cargo

Společnost ČD Cargo nakoupila pět interoperabilních lokomotiv Vectron MS z produkce Siemens. ČD Cargo je největším českým železničním dopravcem a patří mezi pět největších železničních dopravců v rámci členských zemí EU. Nabízí přepravu široké škály zboží, kontejnerů, mimořádných zásilek, pronájem železničních vozů a další přepravní služby.

Nákupem moderních vysoce výkonných elektrických lokomotiv Vectron naplňuje ČD Cargo jeden ze zásadních cílů společnosti, kterým je expanze na zahraniční trhy. Vectron MS patří mezi interoperabilní lokomotivy určené pro nákladní i osobní dopravu. Dopravci je mohou využít po celé síti elektrifikovaných železnic v ČR. Kromě jednotného evropského vlakového zabezpečovače ETCS jsou lokomotivy vybaveny standardem GSM-R, vozovou diagnostikou či moderním kamerovým systémem.

Vectron díky svému vysokému výkonu 6,4 MW umožní efektivně přepravovat i těžké vlaky na tratích, které jsou zatíženy hustým provozem osobních vlaků. V základním dodávaném provedení je lokomotiva vybavena pro provoz v sedmi státech střední a východní Evropy, což umožní výrazně zrychlit přeshraniční přepravu bez nutnosti výměny lokomotivy na hranicích.

Nahoru