English

Pars nova opraví podvozky elektrických jednotek pro Litvu

Šumperská společnost Pars nova opraví sady hnacích podvozků pro elektrické jednotky 575, které jsou určeny pro Litevské státní dráhy. Společnost se podílí na hlavní opravě celkem čtyř jednotek v rámci konsorcia s litevskou společností Litmotas.

„Naše společnost v současnosti dokončuje práce již na třetí řadě hnacích podvozků pro elektrické jednotky, které vyrobila Škoda Vagonka. Vozidla již na litevské širokorozchodné trati mezi hlavním městem Vilniusem a přístavem Kaunasem úspěšně najezdila více než jeden milion kilometrů. Celkem je v Litvě v provozu deset těchto elektrických jednotek,“ říká obchodní manažer Pars nova Pavel Jurka.

Ve společnosti Pars nova je provedena kompletní demontáž hnacích podvozků, oprava či výměna nevyhovujících celků a následná montáž. Proces opravy je technologicky náročný, jelikož podvozky mají široký rozchod 1520 mm oproti standardnímu rozchodu kol v ČR, který je 1435 mm. Kvůli jednodušší manipulaci se proto používají za tímto účelem speciálně vyrobené přípravky.

Tato zakázka navazuje na realizaci vyvazovacích oprav na čtyřech sadách hnacích podvozků jednotek řady 575, které se v Pars nova realizovaly v letech 2012 a 2013.

Nahoru