English

DPOV dokončilo rekonstrukci Stříbrného šípu

Společnost DPOV, a.s., letos dokončila rekonstrukci historického motorového vozu M 260.001, známého pod názvem Stříbrný Šíp. DPOV stojí za kompletní rekonstrukcí tohoto vozidla včetně přípravy potřebné dokumentace.

Vozidlo v průběhu opravy prošlo několika fázemi. V první se mapoval jeho stav, ve druhé se započalo s vlastními pracemi spojenými především s opravou samonosné vozové skříně, opláštění spodku, opravami podvozků, včetně původních dvojkolí, a dosazením nové technologie řízení, včetně kabeláží, topení a také malé cateringové „kuchyňky“. Všechny prvky interiéru byly vyrobeny tak, aby plně korespondovaly s dochovanou fotodokumentací.

V DPOV, a.s., se v současné době provádí opravy na druhé části vozů s označením Bmz234 zakoupených Českými dráhami od rakouských ÖBB v roce 2011. První série oprav byla ukončena v dubnu 2016. Vozy připravené k modernizaci byly po prvotním omytí přepraveny na kruhovou halu nymburského DPOV k demontáži dveří, oken, veškerého vnitřního zařízení, vodního hospodářství a WC, podlahových krytin, osvětlení, elektrovýzbroje a obložení stěn chodby. Poté došlo na vyvázání podvozků a po otryskání vozové skříně putovalo vozidlo zpět do zvedáků, kde probíhá samotná oprava. Nyní je v opravě současně šest vozů.

Nahoru