English

Škoda Vagonka předala poslední moderní soupravu InterPanter

Ostravská společnost Škoda Vagonka zakončila kontrakt na 14 nejmodernějších vlaků InterPanter, které si objednaly České dráhy pro meziregionální a dálkovou dopravu. Soupravy jezdí v pravidelném provozu na trati R 16 Olomouc – Břeclav – Brno, další jsou postupně nasazovány na lince Brno – Česká Třebová – Praha.

„Došlo tak k završení dodávky dosud nejdelších jednopodlažních souprav z rodiny Panterů. Českým drahám jsme předali poslední z deseti pětivozových souprav. Všechny soupravy jsou v současnosti úspěšně nasazeny v provozu. Velice nás těší, že jsme kontrakt zvládli ve smluvních termínech a nové vlaky významně zvýšily komfort na rychlíkových tratích,“ uvedl generální ředitel Škoda Vagonka Michal Kurtinec.

Vozidla InterPanter navazují na osvědčené řešení jednopodlažních souprav Regio- Panter pro regionální dopravu. Základní rozměry a barevné řešení obou typů souprav jsou shodné, odlišují se však technickým řešením, počtem vstupních dveří a rovněž interiér je uzpůsoben pohodlnému cestování na větší vzdálenosti. Soupravy mají pohodlná sedadla a celkově komfortní interiér. Spolu s vynikajícími jízdními vlastnostmi vytváří příjemné podmínky pro cestování na větší vzdálenosti.

Nahoru