English

Ložiska ZKL se nově dodávají do čínských tramvají

Produkty ZKL určené pro kolejová vozidla nachází uplatnění i mimo evropský kontinent v daleké Číně. V minulém roce byla čínskému zákazníkovi dodána první série ložisek pro nízkopodlažní tramvaje. Jednalo se o těsněné kuželíkové jednotky PLC 82-09-01.4 pro uložení kol, opatřené keramickým nástřikem na vnějších kroužcích zamezující průchodu elektrického proudu ložiskem a těsněné otoče PLC 01- 12-03.4 pro uložení podvozků tramvaje. Na konci roku 2015 proběhla u zákazníka inspekční kontrola namontovaných ložisek s pozitivním výsledkem a v současné době pokračuje zkušební provoz tramvají.

Koncern ZKL se zabývá výrobou ložisek nejen pro kolejová vozidla, ale také pro další průmyslové aplikace. Značnou část sortimentu tvoří radiální soudečková ložiska, která jsou nabízena v různých produktových variantách. Kromě základní konstrukční varianty ložisek s plechovou nebo masivní mosaznou klecí ZKL nabízí například také variantu pro vibrační prostředí.

Těsněná soudečková ložiska ZKL patří k unikátním produktům, které nabízí pouze několik výrobců v rámci celého světa. Jejich kvalita byla ověřena nejen celou řadou zkoušek, ale i v rámci zkušebního provozu.

Nahoru