English

Pars nova úspěšně dokončila prvních 20 modernizovaných vozů

Společnost Pars nova ze skupiny Škoda Transportation předala Českým drahám do provozu prvních 20 modernizovaných osobních vozů 2. třídy pro vlaky kategorie EuroCity a InterCity i rychlíky vyšší kvality. Vozy jsou postupně uváděny do provozu na linkách Ex 3 Praha – Brno – Bratislava – Budapest, R6 Praha – Plzeň – Klatovy – Železná Ruda a R7 Praha – České Budějovice – Linz.

„Vozy 2. třídy původem z moravskoslezské vagonky ve Studénce prošly komplexní obnovou. Například jejich maximální rychlost stoupla ze 120 na 160 km/h. Navíc tyto modernizované vozy mohou nově vozit cestující téměř po celé střední Evropě,“ říká Michal Kurtinec, generální ředitel Pars nova. K vyšší bezpečnosti a pohodlí při cestování slouží i nové nástupní dveře s možností selektivního blokování proti otevření i při zastavení vlaku.

První předané osobní vozy jsou součástí kontraktu, který uzavřely ČD se společností Pars nova na podzim 2014. Po předání první série čítající 31 vozů naváže druhá série, která zahrnuje modernizaci zbývajících 31 vozů v rámci dohodnuté opce.

Nahoru