English

CZ LOKO předalo první z 20 lokomotiv pro ArcelorMittal Ostrava

ArcelorMittal Ostrava, největší výrobní areál v České republice, mění svůj lokomotivní park. Od 20 lokomotiv řady 741.7 z CZ LOKO si huť slibuje vyšší bezpečnost, snížení hluku i emisí a zvýšení efektivity provozu. První lokomotivu huť slavnostně převzala 28. ledna za účasti zástupců obou firem.

„Kromě úspornějšího provozu je výhodou nových lokomotiv zejména vyšší komfort a bezpečnost provozu pro strojvedoucí a posunovače. Bezpečnost zvyšují věžová kabina s lepším výhledem, automatické spřáhlo, které minimalizuje riziko při svěšování vozů, a moderní osvětlení zlepšující viditelnost,“ říká Otto Mischinger, ředitel dopravy ArcelorMittal Ostrava.

Celkem 20 nových lokomotiv nahradí v průběhu letošního roku v plné míře 28 stávajících lokomotiv ze 70. a 80. let minulého století, které v huti každý měsíc přepraví v průměru 1,7 milionu tun materiálu. Nové lokomotivy jsou částečně přizpůsobeny provozu na vlečce v areálu huti a jejich hlavním úkolem bude obsluha výroby železa a oceli, převoz materiálu mezi jednotlivými závody huti i expedice hotových výrobků. ArcelorMittal Ostrava, a.s., patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrobí zhruba dva miliony tun oceli.

Nahoru