English

EP Cargo si kupuje vlastního Vectrona od společnosti Siemens

Firma EP Cargo kapitálově převzala v létě letošního roku dopravce a poskytovatele železničních služeb, společnost Lokotrain. Hlavním předmětem činnosti Lokotrainu je krátkodobý a střednědobý pronájem lokomotiv, včetně jejich obsazení odborně způsobilým personálem. Primárně jsou nyní obsazovány nákladní vlaky na území ČR a dalších evropských zemí, a to při využití tří pronajatých lokomotiv Siemens Vectron.

Nyní se společnost EP Cargo rozhodla pořídit další stroj. V listopadu uzavřela se společností Siemens smlouvu, na základě které zařadí již v únoru 2016 do své flotily čtvrtou lokomotivu Vectron, schválenou pro provoz v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku a Rumunsku. V tomto případě se poprvé u českého dopravce nejedná o pronájem, ale o přímý nákup. „Jsme rádi, že je společnost EP Cargo s našimi lokomotivami spokojena a že si v krátké době pořizuje další,“ uvedl Roman Kokšal, ředitel divize Mobility společnosti Siemens Česká republika. Podle jeho slov je společným zájmem výrobce a dopravců ozdravit dálkovou nákladní dopravu a odlehčit silnice, obce i přírodu od množství těžkých automobilů.

„Naše strategie je jednoduchá – pohybovat se flexibilně a bez hranic mezi několika státy. Zvýšený objem přeprav mezi regiony Evropy se neobejde bez použití vícesystémových lokomotiv, aby byla naplněna očekávání zákazníků a požadavky trhu. Vectron je pro nás nejen novou lokomotivou, ale i synonymem nových přepravních produktů založených na rychlosti, dochvilnosti a kvalitě,“ dodal Tomáš Novotný, předseda představenstva EP Cargo.

Nahoru