English

ČKD Kutná Hora implementuje ERP systém ABRA G4

Společnost ČKD Kutná Hora, a.s., po složitém období reorganizace nastartovala etapu nového rozvoje. Vedle standardních investic do strojního a technologického zařízení na výrobu specializovaných výrobků v oblasti slévárenství, obrábění a svařování byla ve spolupráci s ABRA Software a.s. zahájena i reimplementace informačních systémů.

Klíčovým partnerem kutnohorské firmy se na základě výběrového řízení stala společnost ABRA Software a.s. Díky vlastnostem informačního systému ABRA G4 očekává ČKD Kutná Hora především zvýšení schopnosti plánování a přesnějšího sledování skutečných nákladů výroby. Dalším pozitivem bude možnost využití mobilních ICT technologií v kombinaci s moderním ERP systémem. Společnost bude zároveň zavádět i nadstavbové BI řešení ABRA iGATE, které přinese přehledný a detailní controlling a reporting na všech řídicích úrovních podniku.

„Očekáváme, že společně s firmou ABRA Software a.s, jejím ERP systémem a týmem zkušených manažerů, analytiků a programátorů, ještě více zlepšíme současný inovativní vývoj společnosti ČKD KH a zvýšíme svoji konkurenceschopnost,“ okomentoval nově vzniklé partnerství obou firem finanční ředitel ČKD Kutná Hora Ing. Vlastimil Kožený. Jeho slova doplňuje zakladatel společnosti ABRA Software Ing. Jaroslav Řasa: „Management bude mít k dispozici podrobný přehled o nákladech na realizované zakázky, v přehledných sestavách uvidí rozdíly mezi plánem a realitou, a bude tak mít kvalitní podklady pro efektivní plánování. Přesná data budou dodávat nově zavedené terminály, které umožňují evidenci výroby v reálném čase.“

Nahoru