English

Nové supermoderní dvojkolí pro kontejnerové vozy od GHH -BONATRANS

Skupina GHH-BONATRANS uvedla na trh nové nákladní dvojkolí určené pro kontejnerové vozy. Kola jsou vyrobena ze speciální oceli BONASTAR, odolné zejména v obtížných provozních podmínkách. Na rozdíl od tradičních dvojkolí používaných u nákladních vozů má novinka unikátně tvarovanou desku a výrazně sníženou hmotnost (320 kg).

Namísto tradičního brzdění špalkem novinka spoléhá na brzdové kotouče umístěné na nápravě a je určena pro maximální rychlost 160 km/hod. V takové aplikaci BONASTAR pomáhá zabránit vzniku a šíření kontaktních vad, což vede k výraznému zvýšení životnosti dvojkolí. Ve srovnání s klasickými je životnost nového dvojkolí vyšší až o 30 procent, výrazně nižší jsou pak provozní náklady.

První dodávky těchto dvojkolí již byly zahájeny pro společnost Tatravagónka Poprad a konkrétně se objeví ve vozech určených pro společnost AAE. Kompletně smontovaná dvojkolí mají všechny potřebné certifikáty TSI a striktně dodržují všechny evropské normy.

Skupina dále uvádí na trh i novou generaci portálové nápravy pro nízkopodlažní tramvaje. Hlavními znaky této produktové inovace jsou modulární konstrukce pro použití na hnacím i hnaném podvozku, nosnost nápravy až 12,5 tuny, vysoká spolehlivost a nízké provozní náklady. V tomto případě jsou první zákazníci z Turecka a jihovýchodní Asie.

GHH-BONATRANS momentálně vyjednává s řadou dalších zákazníků, lze proto očekávat, že již v blízké budoucnosti budou obě technologicky vyspělé produktové inovace na evropské železniční síti respektive na tramvajových linkách k vidění mnohem častěji.

Nahoru