English

Trolejbusy ze Škody Electric míří do celého světa

Společnost Škoda Electric úspěšně zakončila na konci října dodávku 120 trolejbusů do Bratislavy. Plzeňská firma pro tamní městský dopravní podnik dodala vozy za zhruba dvě miliardy korun v období od dubna 2014 do konce září 2015. Bratislavský dopravní podnik v rámci zakázky získal sedmdesát kusů velkokapacitních vozů Škoda 31 Tr a padesát kusů dvanáctimetrových vozů Škoda 30 Tr. Díky tomu došlo ke kompletní obnově místního zastaralého vozového parku.

V říjnu také začala výroba dalších 25 trolejbusů pro hlavní město Lotyšska Rigu. Kontrakt na 125 trolejbusů pro dopravní podnik Rigas Satiksme byl uzavřen v roce 2013. V loňském roce převzal dopravní podnik v Rize prvních 25 kusů vozidel typu 27 Tr. Nyní Škoda Electric vyrobí pro Rigu 25 nízkopodlažních kloubových trolejbusů, které jsou vybaveny pomocným diesel-agregátem, díky němuž mohou jezdit i mimo trakční vedení. Samozřejmou součástí vybavení vozidel je klimatizace, moderní informační systém nebo také zařízení, které zaznamenává počet cestujících.

První modernizovaný trolejbus ze Škody Electric vyrazil na počátku listopadu do provozu v americkém Bostonu. V současné době zde probíhá montáž dalších vozidel. Plzeňská společnost zde v loňském roce uzavřela kontrakt na kompletní modernizaci 32 kloubových trolejbusů za zhruba 100 milionů korun. Rekonstrukce vozidel probíhá v USA ve spolupráci s místní společností MMA. Na samotné modernizaci se pracuje v nejsevernější části USA, ve městě Limestone ve státě Maine. Přímo v Bostonu se odehrává úvodní a závěrečné testování a samozřejmě přejímka vozidel.

Nahoru