English

AŽD Praha znovu bodovala v Turecku

Společnost AŽD Praha podepsala kontrakt na dodávku a instalaci zabezpečovacího zařízení pro 378 kilometrů dlouhou železniční trať Samsun–Kalin v Turecku v hodnotě více než 27 milionů eur.

V tendru vyhlášeném Tureckými státními drahami (TCDD) zvítězilo konsorcium „CGA Joint Venture“ vytvořené dvěma významnými tureckými stavebními firmami ÇELİKLER a GÜLERMAK společně s AŽD Praha. Projekt zahrnuje kompletní výstavbu uvedené železniční trati, kde AŽD Praha zajistí projekci, výrobu, dodávku, instalaci, testování a uvedení do provozu kompletního zabezpečovacího zařízení pro bezpečný provoz na této trati.

„Naši nabídku v rámci konsorcia jsme připravili přesně v souladu s tendrovými podmínkami a představou TCDD o technickém řešení zabezpečení trati,“ uvedl Petr Žatecký, ředitel zahraničního marketingu a obchodu AŽD Praha, a dodal: „Turecký trh je velmi náročný a jsme rádi, že jsme uspěli s naším vlastním technickým řešením, které splňuje nejvyšší evropské nároky na bezpečnost provozu na železnici SIL-4. V Turecku již máme zkušenosti s realizací předchozích projektů, a proto očekáváme hladkou realizaci tohoto projektu, což nám vytvoří podmínky pro získání dalších zakázek v tomto teritoriu.“

Práce na projektu začnou ještě v letošním roce a celé dílo má být dokončeno do konce roku 2017.

Nahoru