English

MBTEC H BOHEMIA , S.R.O., se podílí na vývoji nových vozidel

Řady členských firem asociace ACRI rozšířila v letošním roce společnost MBtech Bohemia, která sídlí v Plzni a byla založena v roce 1996 jako dceřiná firma společnosti Daimler. V roce 2012 převzal 65procentní podíl koncern AKKA Technologies. Tímto spojením vznikla evropská jednička v poskytování vývojových a poradenských služeb pro automobilový průmysl, železniční dopravu a letectví.

Daimler zůstává i nadále jedním z nejvýznamnějších zákazníků této společnosti. S celkovou kapacitou více než 400 odborníků podporuje zákazníky z celého světa od prvních skic přes koncept, konstrukci, výpočty a testování až po výrobu prototypových dílů a přípravků. MBtech kombinuje tyto kompetence s individuálními konzultačními a kvalifikačními službami. Navíc mohou zákazníci firmy MBtech využívat benefit v podobě přístupu ke znalostem a zdrojům celé skupiny AKKA, která zaměstnává přibližně 11 tisíc inženýrů a konzultantů ve více než 20 zemích světa.

MBtech Bohemia je, stejně jako celá skupina MBtech se sídlem v německém Sindelfingenu, součástí nadnárodního koncernu AKKA Technologies, který má 70 poboček ve více než 20 zemích světa.

Nově vznikající oddělení kolejových vozidel realizuje komplexní zakázky pro kolejová vozidla a železniční dopravní techniku. Se svými zákazníky spolupracuje v oblasti vývoje kolejových vozidel i návrhu a výroby přípravků pro jejich výrobu. Společnost MBtech Bohemia je certifikována podle normy EN 15 085-2 Svařování železničních kolejových vozidel a jejich částí. MBtech také spolupracuje s některými vysokými školami, zejména s ČVUT.

Nahoru