English

Společnost BORCAD slaví 25 let svého podnikání na trhu

V roce 1990 byla založena společnost BORCAD jako konstrukčně-vývojové studio současným spolumajitelem a jednatelem Ing. Ivanem Borutou, práce započala v týmu čítajícím pět lidí. Dnes se firma nebojí předstoupit před širokou veřejnost s nemalými strategickými cíli, o nichž se před čtvrtstoletím této pětici ani nesnilo.

Během 25 let své existence prošla firma řadou důležitých mezníků, z nichž některé je dobré u příležitosti jubilea připomenout. V roce 1992 začala výroba v pronajatých prostorách, šlo především o zakázky pro oblast humánní a veterinární medicíny. Výrobky byly určeny pro tuzemský i evropský trh. O šest let později se firma natrvalo nastěhovala do svého nového sídla ve Fryčovicích, měla už 25 zaměstnanců a velké ambice. Její působnost se rozšířila i do oblasti vývoje a výroby komponentů pro železniční kolejová vozidla.

Stále rostoucí obrat společnosti a zvyšování produkce vedly v roce 2007 k rozhodnutí postavit další nové haly a zvýšit výrobní kapacitu o 100 procent. O čtyři roky později BORCAD úspěšně vstoupil na trh SNS dodávkami pro ruského dopravce Aeroexpress. Získal rovněž významnou zakázku na sedadla EXCELLENT s elektrickým ovládáním pro vlakové soupravy Leo Express. V roce 2012 se dočkalo vlakové sedadlo COMFORT významného designového ocenění Red Dot. V letošním roce se firma přestěhovala do nových výrobních prostor, které splňují zvyšující se výrobní nároky.

Dnes má silně proexportní firma přes 200 zaměstnanců a s jejími výrobky se může bez nadsázky setkat téměř každý ve více než 80 zemích světa. A to nejen ve vlacích.

Nahoru