English

Akciová společnost 4RAIL investuje do nových technologií

Akciová společnost 4RAIL byla založena 21. února 2011 v Plzni. Od doby svého založení operuje na trzích městských dopravních systémů a železniční dopravy v České republice i v zahraničí. V roce 2013 byla výroba přesunuta do areálu v Českých Budějovicích, kde společnost využívá výrobní plochu sedm tisíc metrů čtverečních vybavenou manipulační technikou, kolejemi a přímým napojením na železniční vlečku.

V letech 2014 a 2015 investovala společnost s přispěním Evropského fondu pro regionální rozvoj do pořízení řady moderních technologií včetně lakovacího boxu pro lakování železničních vozů a lokomotiv, CNC obráběcích strojů, vybavení svařovny a elektrozkušebny.

Výrobní program společnosti je velmi rozsáhlý a je zaměřen na opravy, rekonstrukce a modernizace kolejových vozidel, historických železničních vozů, trolejbusů, tramvají, autobusů a elektro- -mechanických komponentů pro drážní vozidla, dále na vývoj a výrobu trolejbusových sběračů a nabíjecích stanic pro elektrobusy. Důležitou částí činnosti firmy je svařování podsestav a sestav, lakování a CNC obrábění.

Hlavními obchodními partnery 4RAIL, a.s., jsou České dráhy, a.s., ČD Cargo, a.s., Železničná spoločnosť Slovensko, a.s., ZSSK Cargo, a.s., a regionální dopravci podnikající v železniční dopravě. V oblasti vozidel městské dopravy spolupracuje firma 4RAIL, a.s., s řadou tuzemských i zahraničních dopravních podniků. V roce 2014 společnost úspěšně realizovala projekty Modernizace úzkorozchodných motorových vozů M27 pro společnost JHMD, a.s., a Modernizace podvozkových sestav pro metro ve Varšavě nebo pro varšavské metro.

Nahoru