English

ČD zařazují do provozu první vozy projektu „Hamburk“ z Pars Nova

České dráhy postupně přebírají od společnosti Pars nova první modernizované vozy pro společný projekt ČD a německých železnic DB na lince Praha – Berlín – Hamburk. Jedná se o tyto typy vozů – restaurační vůz a vozy 1. a 2. třídy. Získaly inovovaný interiér, novou výkonnější klimatizaci nebo moderní audiovizuální informační systém.

„Pars nova významně zmodernizovala všechny tři typy vozů tak, aby došlo ke zvýšení komfortu především pro cestující. U všech vozů prošel změnou především interiér, zcela nové jsou například sedačky v 1. třídě nebo USB zásuvky pro napájení elektroniky,“ říká Tomáš Ignačák, generální ředitel Škoda Transportation.

„Schválení prototypů modernizovaných vozů Drážním úřadem a jejich postupné přebírání naší společností považujeme za významný krok při spouštění společného projektu s DB na lince Praha – Berlín – Hamburk od prosince letošního roku. Tato modernizace také ilustruje nastoupený trend garantované vysoké kvality na mezistátních linkách ČD a jejích zahraničních partnerů stejně jako podstatné zlepšení kvality vnitrostátních rychlíkových linek, ke kterému dojde během následujících 18 měsíců,“ uvedl předseda představenstva ČD, a.s., Pavel Krtek.

První modernizované vozy ČD postupně nasazují do provozu, Drážní úřad rozhodl na začátku srpna o schválení změny na těchto vozech po vykonání nezbytných zkoušek ve Zkušebním centru VUZ. Hodnota zakázky na modernizaci celkem 71 osobních vozů tří typů je 570,4 milionu korun. Pars nova získala od ČD také druhý kontrakt na modernizaci 22 bývalých vozů ÖBB pro linku Praha – Berlín – Hamburk.

Nahoru