English

České tramvaje pro Bratislavu získaly typové schválení

Nejnovější tramvaje vyrobené společností Škoda Transportation získaly typové schválení na Slovensku a průkazy způsobilosti pro již dodané kusy. Jedná se o moderní vozidla ForCity Plus pro slovenskou metropoli Bratislavu jak v obousměrné, tak v jednosměrné variantě. Celkem jich do hlavního města Slovenska zamíří 45 do konce letošního roku.

„Předané tramvaje nabízejí především komfortní a bezpečné cestování. Přispívá k tomu zejména dostatek místa, vhodné umístění zádržných systémů a také velmi klidný chod tramvají. Vozidla jsou navíc kompletně klimatizována, včetně kabiny řidiče. Jsem velmi rád, že jsou cestující s novými tramvajemi v moderním designu spokojeni a vozidla se stávají nedílnou součástí podoby slovenského hlavního města,“ říká Jaromír Jelínek, obchodní ředitel Škoda Transportation.

Všechny bratislavské tramvaje jsou pro rozchod 1000 mm a koncové podvozky jsou plně otočné. Vozidla jsou vybavena šesti trakčními motory, každý z motorů o výkonu 100 kW, což poskytuje vozidlu výborné dynamické vlastnosti. Jejich maximální provozní rychlost je 65 km/h. Snadno dostupná elektrická výzbroj se nachází na střeše vozidla, při brzdění navíc dochází k rekuperaci energie, což společně s asynchronními trakčními motory snižuje náklady na provoz i údržbu.

Do jednosměrných pětičlánkových tramvají 29 T se vejde až 241 cestujících, z toho míst k sezení je 69 a do obousměrných tramvají 30 T se vejde 242 cestujících (z toho je 52 míst k sezení). Vozidla disponují kamerovým systémem i velmi přehledným audiovizuálním a informačním systémem.

Nahoru