English

BONATRANS představil inovativní dvojkolí pro ČD Cargo

Na konci dubna přivítali zástupci skupiny BONATRANS GROUP a.s. na své půdě více než 30 odborníků na kolejová vozidla ze společnosti ČD Cargo. Jako největší evropský výrobce nákladního dvojkolí a jeho částí měl a má největšímu českému železničnímu nákladnímu dopravci rozhodně co nabídnout.

Z řady vysoce inovativních výrobků pro nákladní vozidla bylo tématem i dvojkolí navržené a vyrobené ve shodě s požadavky ESFA – European Safety Freight Axle. Mezi jeho hlavní charakteristiky patří tvarově optimalizovaná náprava, blížící se tzv. nápravě konstantního napětí. Dvojkolí ESFA rovněž využívá výhod tlustostěnného nátěru, který jednak zvyšuje bezpečnost dvojkolí tím, že brání iniciaci povrchových trhlin, ale také dokonale odolává korozi.

Delší intervaly mezi jednotlivými údržbářskými zásahy a nižší provozní náklady takového dvojkolí je přesně druh inovací, kterou ČD Cargo se svým obrovským parkem lokomotiv a nákladních vozů ocení, aktivně hledá a v Bohumíně také našel.

„Zkušenosti a zpětná vazba s provozováním našich výrobků jsou klíčové pro výzkum a vývoj nové generace výrobků,“ hodnotí průběh i výsledek semináře Radim Zima, technický ředitel BONATRANS GROUP.

Nahoru