English

Praha přivítá mezinárodní veletrh technologií, materiálů a koncepcí v oblasti interiérů železničních vozů

Veletrh Railway Interiors Expo se bude konat 4. - 5. listopadu 2015, v Praze, České republice. Jde o 11. ročník světově renomovaného veletrhu věnujícího se výrobě železničních vozů. Očekáváme více než dva tisíce návštěvníků z vybraných odvětví.

 

V listopadu se v Praze představí veletrh Railway Interiors Expo 2015, který jako obvykle slibuje, že dostojí své pověsti veletrhu a konference špičkové úrovně s tématikou designu a technologií interiérů osobních železničních vozů.

Veletržní areál PVA EXPO PRAHA v Letňanech otevře 4. listopadu na dva dny své brány a nabídne železničním dopravcům, designérům a výrobcům železničních vozů ideální příležitost seznámit se pod jednou střechou s posledními technologickými novinkami z široké nabídky více než 80 předních společností z celého světa.

Veletrh Railway Interiors Expo, který se konal poprvé v roce 2004, je určen výhradně pro ty, kdo se podílejí na rozhodovacím procesu v oblasti železničních vozů, a není volně přístupný veřejnosti. Díky tomu se těm, kdo nesou odpovědnost za specifikaci systémů v oblasti pohodlí, bezpečnosti a požitku cestujících, včetně výrobců železničních vozů, dopravců a odborníků v oblasti designu, naskytne příležitost k navazování kontaktů výhradně s klíčovými výrobci, kteří zde představí to nejlepší z technologií a systémů s ohledem na požadavky dopravců.

Během jeho desetileté historie veletrh navštívili klíčoví zástupci téměř všech předních výrobců železničních vozů na světě, stejně jako četní provozovatelé národních železnic a hromadné přepravy. Ti všichni se přicházejí seznámit s novinkami z oblasti vývoje a inovací technologií, materiálů a služeb, včetně sedadel a materiálů, osvětlení a vybavení toalet, podlahovin, kompozitů, informačních a zábavních systémů a bezpečnostních koncepcí.

K tomu nejzajímavějšímu bude patřit zejména stánek č. 4087 společnosti Craig and Derricott s novými LED zářivkovými trubicemi, které lze s minimálními změnami v elektroinstalaci namontovat do stávajících svítidel, neboť svým designem umožní nahradit již zastaralé fluorescentní zářivkové trubice a naplnit tak rozhodnutí vlády Spojeného království vyřadit fluorescentní zářivky T12. Společnost Oliva Torras Railway (stánek č. 3050) představí model linky metra Copenhagen Cityringen ve skutečné velikosti, pro kterou zkonstruovala a vyrobila veškeré komponenty interiéru. Společnost Unipart Rail (stánek č. 3094) bude návštěvníkům předvádět vysoce účinnou povrchovou úpravu na ochranu na úrovni vláken „Fiber Protector“ určenou pro veškeré tkaniny včetně sedadel a koberců, která aktivně odpuzuje tekutiny a špínu. Návštěvníci budou mít dále možnost navštívit tématické designové workshopy vedené společnostmi tangerine a Saffron, které představují dvě nejkreativnější globální firmy působící v současné době v železničním průmyslu.

Součástí této akce bude zároveň úzce zaměřená dvoudenní konference probíhající souběžně s veletrhem, na které přednese své příspěvky na téma interiérový design železničních vozů - koncepce, případové studie a inovace více než 60 předních osobností tohoto oboru. V obou dnech budou zároveň probíhat doprovodné akce se zaměřením na téma materiály a kompozity - inovace v oblasti odlehčování a udržitelnosti, a dále na téma ochrana, bezpečnost a konektivita.

Mezi hlavní přednášející patří: Michael Sohn, vedoucí průmyslového designu společnosti Bombardier Transportation, Německo; Mike Ashworth, manažer pro design & heritage, Londýnské metro, Velká Británie; Fernando Tellechea, hlavní designér, Integral Design and Development, Španělsko a Andy Sykes, hlavní železniční designér, Seymourpowell, Velká Británie.

Zaregistrujte se předem k získání volné vstupenky na http://www.railwayinteriors-expo.com/czech/.

Nahoru