English

AMiT hlásí zajímavé zakázky na dodávky technologií

V průběhu první poloviny letošního roku dosáhla společnost AMiT dalších zajímavých úspěchů na poli dodávek elektroniky a řídicích systémů pro železniční a kolejová vozidla. Například v Polsku se prosadily HMI jednotky (panelové počítače) a I/O moduly (které jsou součástí nadřazeného řízení od Selectronu) osazené do 15 nových obousměrných tříčlánkových tramvají Tramino Olsztyn domácího výrobce nízkopodlažních tramvají Solaris.

IP dohledový systém a audio vybavení spolu s pohotovostními interkomy vybral výrobce kolejových vozidel Stadler a vybaví jimi 20 dvouvozových souprav FLIRT3. Tyto soupravy provozuje společnost Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Za zmínku také stojí dodávka AMiT řešení pro zaznamenávání brzdových stavů 20 osmivozových EMU jednotek FLIRT3, které realizuje konsorcium společností Stadler a Newag. Tyto soupravy bude provozovat národní dopravce PKP Intercity.

Nabídka AMiT produktů si našla cestu i do klimaticky náročných podmínek severní Evropy. Finský zhotovitel tramvají Transtech si do 40 nízkopodlažních tramvají řady ARTIC, které by měly brázdit ulice Helsinek, vybral audio a kamerové vybavení. Do provozů v oblastech s teplým klimatem uspěly informační systém cestujících, IP dohledový a IP audio systémy, kterými turecký výrobce Durmazlar vybaví dalších 12 nízkopodlažních obousměrných tramvají Ipekbocegi (Silkworm). Tramvaje budou provozovány v západní části Turecka, ve městě Bursa.

Dalším projektem, kam se podařilo firmě AMiT prosadit, je projekt 603 širokorozchodných osobních vozů pro vysokorychlostní vlaky v Kazachstánu. Ty realizuje španělský výrobce Patentes Talgo a bude provozovat Kazakhstan Temir Zholy (Kazašské dráhy). Předmětem zakázky je dodávka HMI displejů, které budou plnit úlohu řídicího počítače informačního systému vlakových souprav.

Na domácí půdě se AMiT podařilo uspět u výrobce železničních a kolejových vozidel Škoda Transportation s nabídkou mobilního internetu pro cestující pro 15 dálkových jednopodlažních elektrických souprav EMU (7Ev3) provozovaných ČD. Navržené WiFi řešení umožňuje cestujícím spolehlivý přístup k internetu a současně propojení informačního systému cestujících napříč celou vlakovou soupravou

Nahoru