English

Škoda Vagon ka předala na Slovensko po slední jedno tku řady 671

Již několik týdnů provozu po slovenských tratích má za sebou poslední elektrická jednotka řady 671 dodaná na Slovensko v rámci zakázky na devět dvoupodlažních souprav. Došlo tím k zakončení druhé série dodávek elektrických jednotek za více než dvě miliardy korun. Celkem už vyrobila ostravská společnost Škoda Vagonka pro slovenského železničního dopravce ZSSK 19 elektrických souprav této řady za zhruba 4,6 miliardy korun.

„Na konci března opustila brány naší společnosti v Ostravě poslední, devátá ze zakázky a celkově devatenáctá elektrická souprava pro ZSSK. Prvního dubna byla souprava předána v Nových Zámcích do provozu a v současnosti slouží v okolí Bratislavy. Kromě elektrických jednotek dodala Škoda Vagonka našim sousedům také deset vlaků typu Push-pull. Slovensko je pro nás tradiční, velmi významný trh,“ říká Ivo Gurňák, obchodní ředitel Škody Vagonka.

Škoda Vagonka podepsala smlouvu se ZSSK na dodávku jednoho kusu třívozové patrové jednotky řady 671 s opcí na dalších osm jednotek na konci května 2013. První souprava byla dodána v létě 2014. Kontrakt navázal na dodávku deseti kusů těchto souprav, které byly předány v letech 2010 až 2012. Jedná se o dvousystémové elektrické jednotky, jejichž konstrukční řešení vychází z řady elektrických jednotek 471 CityElefant, které jezdí v České republice.

Elektrická jednotka 671 umožňuje díky automatickým spřáhlům spojit a ovládat až čtyři soupravy. Je připravena pro evropský zabezpečovací systém (ETCS). K pohodlnému cestování přispívá moderní vybavení vozu i nízká úroveň vnitřního hluku.

Nahoru