English

ČD si objednaly dalších až 11 RegioPanterů za 1,2 miliardy korun

Ostravská Škoda Vagonka dodá v příštích letech Českým drahám až 11 elektrických dvouvozových jednotek z rodiny RegioPanter. Hodnota rámcového kontraktu je 1,2 miliardy korun. První dva regionální vlaky by měly ČD objednat letos a mohly by jezdit už koncem roku na Ostravsku. Platnost podepsaného rámcového kontraktu je 48 měsíců.

ČD budou objednávat vlaky podle potřeby a na dodávky budou vždy podepisovat konkrétní smlouvy. „České dráhy už v minulých letech objednaly 26 vlaků RegioPanter v různých konfiguracích a většinu z nich už provozují,“ uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Dalších 14 jednotek objednaly ČD v provedení pro meziregionální rychlíkovou dopravu. Prvních šest třídílných a pětidílných souprav bude dodáno letos.

„Jednotky RegioPanter už se na českých tratích osvědčily a doufám, že další z nich v blízké budoucnosti přispějí ještě k větší atraktivitě osobní železniční dopravy. Jde o moderní, nízkopodlažní jednotky, které přinášejí komfort pasažérům a splňují nejnovější bezpečnostní normy,“ uvedl generální ředitel Škody Transportation Tomáš Ignačák. Potvrdil také, že první dvě jednotky by měly jezdit v Moravskoslezském kraji, kde budou také finálně vyráběny.

Regionální, nízkopodlažní, klimatizované elektrické RegioPantery už ČD nasazují v Ústeckém, Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Tyto vlaky jsou vhodné pro provoz prakticky na všech elektrifikovaných tratích v ČR. Kapacita soupravy je 147 míst k sezení, z toho devět míst v 1. třídě. Maximální rychlost je 160 km/h.

Nahoru