English

Tendr na provoz šumavských lokálek vyhrál dopravce GW Train Regio

Tuzemská akciová společnost GW Train Regio vyhrála tendr na provozování osobní přepravy na třech železničních tratích Šumava. Předmětem zakázky Jihočeského kraje bylo uzavření nové patnáctileté smlouvy pro drážní dopravu na těchto tratích v celkovém objemu zhruba 1,337 milionu vlakových kilometrů ročně a předpokládaných nákladech 2,25 miliardy korun. Po jednání krajské rady to řekl hejtman Jiří Zimola.

V otevřeném nabídkovém řízení se o tratě České Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary ucházely tři firmy. Na druhém místě za GW Train Regio byla vyhodnocena nabídka společnosti ARRIVA MORAVA a.s. a na třetím Českých drah, a.s. „Předmětem hodnocení byla ekonomická výhodnost nabídek, vedle ceny byla posuzována i kvalita nabízených služeb vyjádřená zejména nadstandardním vybavením vozidel,“ dodal hejtman.

„GW Train Regio, která se specializuje na regionální osobní železniční dopravu, má dostatek zkušeností pro úspěšnou realizaci tohoto projektu,“ uvedl člen dozorčí rady GW Train Regio a generální ředitel ČSAD Jihotrans Robert Krigar. ČD se proti průběhu výběrového řízení odvolají. Podání námitky proti průběhu výběrového řízení vzala na vědomí dozorčí rada společnosti. „Podle názoru představenstva je potřeba na pochybení v rozhodovacím procesu upozornit, rozhodli jsme se proto podat námitky. Činíme kroky, jež vyplývají nejen z naší zákonné povinnosti jednat s péčí řádného hospodáře, ale také v zájmu práv cestujících a našich zaměstnanců,“ dodal předseda představenstva ČD Pavel Krtek.

Nahoru