English

BONATRANS GROUP letos slaví kulaté narozeniny

Společnost BONATRANS GROUP a.s., přední evropský výrobce železničních dvojkolí, slaví v letošním roce významné výročí, konkrétně 50 let od vzniku Závodu železničního dvojkolí v rámci Železáren a drátoven Bohumín. Za tuto dobu, ale především v její druhé polovině, se společnost postupně transformovala v největšího dodavatele dvojkolí a jeho částí v Evropě, se zákazníky z více než 80 zemí a všech segmentů železniční přepravy.

BONATRANS přitom pokračuje v dalších investicích, a to jak do svých zaměstnanců, tak do zefektivňování výroby či rozšiřování výrobních kapacit. Dobrým příkladem je zahájení provozu nové obrobny v loňském roce, kde na řadu špičkových obráběcích center v první hale navazuje regálový zakladač s kapacitou sedm tisíc kol v hale druhé. Během tohoto roku bude navíc linka doplněna o další obráběcí, značící a kontrolní zařízení. Příští rok by se měla začít stavět nová tovární hala, její dokončení se pak plánuje na konec roku 2019. Ta firmě pomůže zvýšit podíl na evropském trhu.

Výrobky společnosti jsou určeny jak pro náhradní spotřebu, tak pro nové vozy (OEM). V současné době se BONATRANS podílí mimo jiné na významném OEM projektu společnosti Škoda Transportation – NIM Express. Soupravy od Škoda Transportation jsou určeny pro Deutsche Bahn Regio, tvoří je lokomotiva a šestivozová jednotka, a budou provozovány na trati Norimberk–Ingolstadt– Mnichov. BONATRANS v rámci tohoto projektu dodá celkem 24 lokomotivních a 144 hnaných dvojkolí, přičemž dodávky hnaných a trakčních dvojkolí by měly začít v průběhu následujících měsíců.

Nahoru