English

První Signální dobývá Bulharsko

Významný český výrobce zabezpečovacího zařízení na železnici, společnost První Signální, a.s., dosáhla dalšího mezinárodního úspěchu. Díky pružnosti vývojových týmů a kvalitě produktů se jí podařilo instalovat přejezdové zabezpečovací zařízení LEXIS do ověřovacího provozu na státních dráhách Bulharska.

Exportní úspěch dosáhla První Signální ve spolupráci se společností Balkan- SAST e.o.d. (dceřiná společnost AŽD Praha s.r.o.). Přejezdové zabezpečovací zařízení je kompozicí plně elektronického kontroléru APEX (výrobce První Signální, a.s.) a venkovních periferií (výrobce BalkanSAST e.o.d).

APEX je certifikován firmou TÜV SÜD a disponuje posouzením bezpečnosti na nejvyšší úroveň bezpečnosti SIL4 podle evropských norem CENELEC. První Signální, a.s., tímto krokem naplňuje svoji vizi být pružným a spolehlivým dodavatelem špičkových řešení pro železnice, metro a tramvajové tratě.

K úspěšnému ukončení ověřovacího provozu plně elektronického přejezdového zabezpečovacího zařízení LEXIS ve verzi pro Bulharsko došlo na konci března letošního roku. Na bezchybnou funkci v ostrém nasazení dohlížel bulharský institut NKZI (obdoba českého Drážního úřadu). Přejezdové zabezpečovací zařízení LEXIS bylo po několikaměsíčních laboratorních testech a zkouškách instalováno na trať mezi stanicemi Stambolijski a Bracigovo, a to v maximální uvažované konfiguraci ovládaných venkovních prvků.

Nahoru