English

Škoda Vagonka má nového ředitele

Ostravskou společnost Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation nově vede Ing. Michal Kurtinec, Ph.D. Ten už dva roky úspěšně řídí další společnost skupiny, šumperskou Pars nova. Ve skupině Škoda Transportation působí na různých pozicích od roku 2006.

„Michal Kurtinec je zkušeným manažerem skupiny Škoda Transportation. Během devíti let vystřídal několik klíčových pracovních pozic napříč celou skupinou. V každé z nich získal řadu cenných zkušeností a prokázal nejen své řídící schopnosti, ale také strategické myšlení. Osobně si myslím, že prolínání managementu jednotlivých firem ve skupině vede k mnohem efektivnější komunikaci a všechna rozhodnutí jsou pak dělána s větší znalostí potřeb celé skupiny Škoda Transportation,“ říká Tomáš Ignačák, generální ředitel společnosti Škoda Transportation.

Škoda Vagonka je jednou z klíčových společností skupiny Škoda Transportation. Letos ji čeká velmi náročný rok, bude vyrábět soupravy pro německou Deutsche Bahn nebo dálkové vlaky pro České dráhy. Většina projektů obnáší větší zapojení společností celé skupiny. „V tom vidím svou velkou výhodu, protože jsem měl možnost pracovat nejen v Pars nova, ale i v mateřské Škoda Transportation. Díky tomu si myslím, že umím dobře využít synergické efekty, které skupina nabízí,“ říká Michal Kurtinec, který dále zůstává ředitelem a místopředsedou představenstva Pars nova i jednatelem společnosti MOVO.

Na postu generálního ředitele Škoda Vagonka Michal Kurtinec vystřídal Jiřího Urbance. V prosinci 2014 se stal v pořadí už devátým akcionářem Škoda Transportation.

Nahoru