English

OLTIS Group má zastoupení v Prezidentském výboru UNI FE

Na lednovém zasedání Prezidentského výboru Unie evropského železničního průmyslu (UNIFE) se stal výkonný ředitel společnosti OLTIS Group Ing. Miroslav Fukan oficiálně členem tohoto výboru. Bude tak po dobu tří let usedat u jednacího stolu po boku prezidenta Bombardier Transportation (Lutz Bertling, předseda výboru), prezidenta Alstom Transport (Henri-Poupart- -Lafarge), CEO Siemens Rail Systems (Jochen Eickholt) a dalších pěti členů výboru.

Současně se Miroslav Fukan stal členem Strategické komise UNIFE a předsedou Komise UNIFE pro SME. V rámci zmíněného zasedání se zástupce společnosti OLTIS Group jako člen Prezidentského výboru setkal s evropskou komisařkou pro dopravu Violetou Bulc a komisařkou pro regionální politiku Corinou Cretu. Na těchto jednáních se diskutovalo o aktuálních prioritách, problémech a strategických záměrech evropského železničního průmyslu pro funkční období obou představitelek Evropské komise.

Ing. Fukan bude v rámci svého působení jako člen Prezidentského výboru UNIFE, člen Strategické komise UNIFE a jako předseda komise pro malé a střední firmy hájit zájmy firem železničního odvětví z oblasti střední a východní Evropy a prosazovat lepší přístup zejména k evropským nástrojům pro financování budování železniční infrastruktury a železničního výzkumu a inovací v rámci České republiky a celé Evropy. Hlavní prioritou z pohledu Evropské komise bude v následujícím období podpora malých a středních firem s důrazem na oblast dopravy, s cílem zvýšit jejich podíl na čerpání evropských prostředků pro železniční průmysl.

Nahoru