English

Novým generálním ředitelem Škoda Transportation je Tomáš Ignačák

Po čtyřech letech skončil ve vedení Škoda Transportation její dosavadní generální ředitel Josef Bernard. Ten i nadále ale zůstane v orgánech společnosti, stal se členem dozorčí rady a v rámci skupiny se bude věnovat samostatným projektům. Na postu generálního ředitele ho nahradil dlouholetý manažer Škoda Transportation Tomáš Ignačák.

„V posledních letech se nám podařilo prosadit na zahraničních trzích, dokázali jsme vyvinout a vyrobit několik naprosto nových produktů, jako je elektrická jednotka RegioPanter, nové typy tramvají nebo elektrobusů. Proto bych chtěl především poděkovat svým kolegům, se kterými jsem ve Škodovce na těchto projektech pracoval,“ říká Josef Bernard. „Pod vedením Josefa Bernarda Škoda Transportation zaznamenala mnoho úspěchů, jak doma, tak především v zahraničí. Tomáš Ignačák je manažer se zkušenostmi z řízení našich společností, už teď spolupracoval na vytváření dlouhodobé strategie firmy, změna na postu generálního ředitele proto nepřinese významné změny ve strategickém směřování firmy,“ říká předseda představenstva Tomáš Krsek.

Tomáš Ignačák působil od roku 2000 jako generální ředitel a předseda představenstva šumperské společnosti Pars nova. Do nové funkce přešel z pozice viceprezidenta celé skupiny pro obchod. „Skupina Škoda Transportation má dnes skvělou pozici na trhu, proto bych se z postu generálního ředitele chtěl především soustředit na správné využití růstových příležitostí na zahraničních trzích, které se nám v posledních letech otvírají a na kterých je společnost úspěšná,“ dodal.

Nahoru