English

Prezident Zeman slavnostně otevřel novou halu DAKO-CZ

V polovině ledna proběhlo za účasti prezidenta Miloše Zemana a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického slavnostní otevření nové haly montáže a expedice společnosti DAKO-CZ, a.s. v Třemošnici. Náklady na novou halu dosáhly 18 milionů korun a společnost DAKO-CZ bude čerpat na tento projekt investiční pobídku.

„Každá přestřižená páska znamená novou investici, která přináší nové pracovní příležitosti i vyšší konkurenceschopnost,“ uvedl prezident Miloš Zeman. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický ocenil aktivní spolupráci společnosti s místními školami technického zaměření. Podle generálního ředitele DAKO-CZ Milana Poláka společnost v loňském roce prosperovala. „V minulém roce jsme opět meziročně zvýšili tržby, budeme se pohybovat mezi sedmi až deseti procenty. Obdobný nárůst očekáváme i letos,“ uvedl.

Přístavba haly montáže a expedice navazuje na stávající halu montáže, kde se provádí montáž brzdových systémů pro kolejová vozidla, jejichž jednotlivé díly se vyrábějí ve výrobních provozech společnosti. Přístavba byla vybudována za účelem vytvoření odpovídajícího moderního technologického zázemí s dostatečnou kapacitou.

Novou halou zároveň dojde k vytvoření v první fázi 14 pracovních míst. Část této haly bude sloužit pro montáž brzdových panelů, další část bude sloužit pro balení a expedici výrobků. Expedice touto změnou zvýší svoji kapacitu a dojde ke sjednocení do nových prostor. Původní prostory expedice budou využity pro montáž, konkrétně pro montážní zkušební stavy. Nová hala byla potřebná také pro pro některé nové projekty, na kterých DAKO-CZ spolupracuje se zahraničními partnery.

Nahoru