English

Škoda Transportation získala největší strojírenskou zakázku v Německu

Plzeňská firma Škoda Transportation by měla dodat do Německa 39 jednopodlažních elektrických jednotek. Celková hodnota kontraktu přesáhne deset miliard korun. Vozidla typu „RegioPanter“ budou jezdit na příměstských tratích bavorského města Norimberk.

„Jedná se o klíčovou zakázku, která potvrzuje, že naše výrobky jsou kvalitní a konkurenceschopné. Vyplácí se nám dlouholeté vysoké investice do vědy a výzkumu, díky kterým můžeme konkurovat největším globálním výrobcům kolejových vozidel. V neposlední řadě tato zakázka znamená správnost naší strategie orientovat se na západní trhy,“ říká Tomáš Krsek, předseda představenstva společnosti Škoda Transportation.

Podle jeho slov je to také dobrý signál pro celý český průmysl, že české výrobky mohou uspět i na nejnáročnějších trzích světa. V rámci tendru na dodávku vozidel pro britského operátora National Express stála Škoda proti konkurenci několika nejvýznamnějších světových hráčů. National Express je jeden z největších soukromých operátorů v oblasti železniční a autobusové dopravy na světě. Škoda zajistí výrobu 39 moderních vozidel, která na sklonku roku 2018 nahradí na příměstských tratích dnešní soupravy Bombardier Talent 2.

„V roce 2013 se nám podařilo uzavřít kontrakt s Deutsche Bahn na šest vlakových souprav včetně lokomotiv pro trať Norimberk–Ingolstadt–Mnichov. I díky této zakázce můžeme dnes oznámit, že na tratích nejsilnějšího německého spolkového státu Bavorska by měly jezdit další české vlaky,“ doplnil viceprezident pro obchod plzeňské skupiny Zdeněk Majer.

Nahoru