English

Kulatý stůl Platformy podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci

Dne 16.3.2015 se uskutečnil kulatý stůl zaměřený na infrastrukturu a industrializaci v rámci Evropského roku rozvoje 2015. Organizátorem byla Platforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy České republiky a ACRI.

Jednání mělo účastníkům přinést především informace o podstatě rozvojové pomoci ČR a možnostech zapojení soukromého sektoru do projektů zahraniční rozvojové spolupráce. A představit přehled udržitelných rozvojových cílů navrhovaných OSN pro oblast infrastruktury a industrializace na období 2016 - 2030 a podmínek nákupu do projektů zahraniční rozvojové spolupráce různých zadavatelů projektů.

Na jednání byli přítomni zástupci organizací zabývající se danou problematikou. Za Svaz průmyslu a dopravy se zúčastnil ředitel Mezinárodního odboru, Lukáš Martin. Agáta Pokorná představila přítomným ACRI - Asociaci podniků českého železničního průmyslu. Ivan Lukáš, Česká rozvojová agentura, informoval o rovojové spolupráci z pohledu veřejné správy. Dalčí organizace, která se u kulatého stolu prezentovala prostřednictvím Pavla Přibyla, byla České fórum pro rozvojovou spolupráci. Platformu podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci reprezentovala Věra Venclíková.

V dalším bloku se prezentovalo Ministerstvo financí a Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), kde zástupci Zdeněk Pagáč a Pavla Knotková informovali o činnosti EBRD a o projektech ve východní Evropě v oblasti infrastruktury. Posledním řečníkem programu byl Vilém Pardubský z Ministerstva průmyslu a obchodu, který informoval především o projektech Aid for Trade, který vycházejí ze zájmu a potřeb partnerských států a jsou směrovány do prioritních zemí z hlediska pravidel ZRS ČR.

Po vystoupeních následovala živá diskuze.

 

Nahoru