English

Škoda Eletric se bude podílet na dodávce trolejbusů pro Budapešť

Konsorcium firem Škoda Electric a Solaris dodá do maďarského hlavního města 24 nových trolejbusů. Plzeňská Škodovka zajistí dodávku kompletní elektrovýzbroje a také finální montáž vozidel. Součástí kontraktu je i opce na dalších 84 trolejbusů, celková hodnota kontraktu tak může být až 1,7 miliardy korun.

„Od roku 2007 jsme do Maďarska dodali trolejbusy například pro Debrecín, Szeged a Budapešť, kde jsme se rovněž podíleli na dodávce metra. V současnosti navíc míří poslední z 31 moderních nízkopodlažních tramvají ForCity Classic do Miskolce. Celková hodnota uzavřených kontraktů v této zemi přesahuje pět miliard a navíc zde vidíme další potenciál pro naše produkty. Maďarsko je tak jedním z našich klíčových trhů,“ říká Zdeněk Majer, viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation.

Projekt nových trolejbusů pro Budapešť je financovaný z fondů EU. Jedná se o moderní plně nízkopodlažní vozidla s karosérií Solaris. Všechny vozy jsou kompletně klimatizované, vybavené bateriemi pro jízdu nezávislou na trakčním vedení. S tím má Škoda zkušenosti například ze švédské Landksrony nebo španělského Castellonu. Samozřejmostí je kamerový systém, který zajišťuje větší bezpečnost cestujících.

„Dodávka 24 trolejbusů do maďarského hlavního města se uskuteční během druhé poloviny roku 2015. Jedná se o 14 trolejbusů o délce 12 metrů a 10 kloubových vozů o délce 18 metrů. Zákazník navíc může v následujících letech uplatnit opci na dalších až 84 trolejbusů,“ dodává Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy společnosti Škoda Electric.

Nahoru