English

Senátoři získali detailní informace o stavu železniční dopravy

Ve středu 3. prosince se místopředsedkyně Senátu PČR paní Miluše Horská a dvanáct senátorů z Podvýboru pro dopravu a energetiku Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu v čele s jeho předsedou Petrem Bratským se zúčastnili prezentace, kterou uspořádala ACRI ve spolupráci se společností ČESKÉ DRÁHY a SŽDC ve Vládním salonku pražského hlavního nádraží.

Cílem setkání bylo představit zákonodárcům studii Česká železnice, kterou zpracovala firma  Deloitte, a jejíž zástupci také senátorům prezentovali.  Studie se zaměřuje jak na oblast přepravy, tak na infrastrukturu. A potvrzuje, že železniční doprava je klíčovým druhem dopravy v České republice.  Po podzimních volbách se třetina Senátu obměnila  a snahou ACRI je tedy seznámit senátory se  současnou situací  v železničním sektoru a  firmách českého železničního průmyslu. V diskusi zazněly informace o připravované novelizaci Zákona o drahách, vzniku nezávislého regulátora i čerpání prostředků z Operačního programu doprava.

Po prezentaci výměna informací  pokračovala přímo ve vlaku, který zamířil ze stanice Praha hlavní nádraží do Středokluk. Senátoři na vlastní oči viděli, do jaké vzdálenosti je možné přiblížit se vlakem k letišti Václava Havla.

„Velmi si ceníme zájmů senátorů. Železnice má řadu výhod, které ovšem nejsou v současné době doceněny. V našich aktivitách budeme intenzivně pokračovat v příštím roce. V lednu uspořádáme obdobnou prezentaci také pro poslance, kteří rozhodují o rozvoji železnice,“ uvedla generální ředitelka ACRI Marie Vopálenská.

 

Nahoru