English

Škoda Transportation vyrobí unikátní tramvaje pro Turecko

Škoda Transportation dodá do Turecka dvanáct unikátních „catenary-free“ tramvají. Naváže tak na dodávku šedesáti tramvají ForCity Classic pro město Konya. Jedná se o tramvaje ForCity Classic, tentokrát ale budou vybavené nejnovějším bateriovým „catenary- free“ pohonem, který umožňuje vozidlům nezávislý pohyb na trakčním vedení s dojezdem nejméně 3 km. Tramvaje budou dodány během roku 2015. Do Turecka tak poputuje celkem 72 tramvají v hodnotě 3,4 mld. korun. Škoda vyvinula „catenary-free“ tramvaj pro novou linku, jejíž 1,8 km dlouhá část nemá trolejové vedení, a potvrdila, že je schopna pružně reagovat na požadavky zákazníků. „Vyrobili jsme vozidlo, které využívá nejnovější nano-lithium-titanovou bateriovou technologii, a tím jsme dokázali, že umíme držet krok se světovou konkurencí,“ říká Zal Shahbaz, viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation.

Škoda Transportation v letošním roce vyrobí rekordních 115 tramvají. Během minulých několika měsíců vyrazily do provozu moderní tramvaje v turecké Konye, maďarské Miskolci a v Číně byl vyroben první prototyp licenčního vozidla. První prototypy nových tramvají zamíří také do Bratislavy a pražský dopravní podnik odebere dalších více než třicet nejmodernějších tramvají ForCity Alfa.

Bateriový pohon tramvají se využívá hlavně v případě, kdy má tramvaj zajet do oblastí, kde není nainstalována trolej, především z estetických důvodů v historických centrech měst. Pohon může být použit také v případě poruchy vrchního elektrického vedení, aby tramvaj nebránila plynulosti silničního provozu.

Nahoru