English

Třinecké železárny využívají moderní IT systémy

Zpracovávání velkého objemu dat souvisejících s výrobou v hutní firmě a zároveň špičkový servis v kratším čase pro zákazníky umožňují moderní IT technologie. Před časem největší výrobce oceli v České republice, společnost Třinecké železárny (TŽ) s pomocí IBM systémů rozšířila úložnou kapacitu stávajících technologií.

TŽ a IBM spolupracují již více než třicet let. Posílit výkonnost IT systémů bylo nutné s ohledem na zvyšující se objem dat. „Datová úložiště IBM nám uvolnila ruce ke zvládání rostoucího objemu transakcí v naší aplikaci SAP a poskytla nám výjimečný výkon a spolehlivost,“ potvrzuje Bogdan Huczala, IT manažer Třineckých železáren.

Hutní firma, která ročně vyrobí 2,5 milionu tun oceli, využívá nejmodernější systémy při řízení výroby i zakázek, pro interní komunikaci, elektronické fakturace a podobně. Implementuje další chytrá řešení pro správu a řízení dat tak, aby 24hodinový provoz sedm dní v týdnu byl bezproblémový. „Jako firma zaměřená na výrobky s vyšší přidanou hodnotou, tedy vysoce kvalitní oceli, potřebujeme spolehlivé nástroje a aplikace k řízení nepřetržité výroby a dodávky produktů. Vysoká kvalita výrobků vyžaduje také vysokou kvalitu řízení obrovského objemu zakázek,“ doplňuje Jan Czudek, generální ředitel Třineckých železáren. Firma s tradicí 175 let se s firmou IBM poprvé kontaktovala před 85 lety. Podle rozhovorů s pamětníky to bylo už v roce 1929.

TŽ loni vyrobily nejvíce oceli od roku 2009, konkrétně 2 553 kilotun oceli, což je o 60 kilotun více než v roce 2012. Na celkové produkci oceli v ČR tak mají poloviční podíl.

Nahoru